23 Ekim 2008 Perşembe

MSN KULLANICILARININ DİKKATİNE...


ARKADAŞLAR LÜTFEN MSN HESAPLARINIZI KONTROL EDİNİZ !...
PC LERİNİZDE DOLAŞAN VİRÜSLER İÇİN TARAMA YAPIP,
ÖNERİLERİ YERİNE GETİRİN...
**
PEKİ BUNLAR BİLİNİYOR DA BİLİŞİM SUÇLARI İLE İLGİLİ NE GİBİ CEZAİ İŞLEMLER YAPILIYOR Kİ?....
Bedava kontör yalanı!

MSN keyfini kabusa dönüştüren virüslere bir yenisi daha eklendi. Bir kullanıcının bilgisayarına bulaşan virüs, MSN listesindeki herkese "bu site kontür dağatıyor... www.*********. info, ben burdan kazandım" ya da "bu site inanılmaz www.*******. info herkese kontür veriyolar ;) anında cep telefonuna yükleniyooo." şeklinde bir mesaj gönderiyor.

Siteyi ziyaret eden ve bedava kontör yalanına inanıp siteye üye olanlar ise, zamanla kendi kontörlerinin düştüğünü fark ediyor.

Eğer bu tip bir mesaj alırsanız bağlantıya tıklamayın ve mesajı gönderiyormuş gibi görünen arkadaşınızı uyarın. Çünkü aslında mesajı o değil, bilgisayarına sızan virüs gönderiyor. Bu durumda virüsü gönderen kullanıcının yapması gereken ilk iş ise, MSN kullanıcı şifresini ve gizli soruyu değiştirmek; daha sonra da güvenilir bir virüs yazılımıyla sistemi taratmak.

Aslında bu tip virüslerle sık sık karşılaşıyoruz. Gönderilen mesajlar ise çoğu zaman "kontör kazanmak ister misin?" ya da "Bedava Amerika'ya gitmeye ne dersin?" tarzında mesajlar oluyor. Bu mesajlardan korunmanın en güzel yolu ise tabii ki şüpheci davranmaktan geçiyor.

Yukarıdaki uyarı maili yorumyazilar grubundan, teşekkürlerimle...
***
***ARKADAŞLAR, BU TİP BİR MAİLİ (Kontör kazandınız vs..) BEN BİLE GÖNDERMİŞ GÖRÜNSEM LÜTFEN İNANMAYIN VE DİKKATE ALMAYIN!...Hayat

Hiç yorum yok: